Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna to elementy wyposażenia wnętrz należące do elementów wykończeniowych. Poprzez różne elementy sztukateryjne można realizować najciekawsze pomysły ozdabiania przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Jeśli sami nie posiadamy zmysłu dekoratorskiego, można skorzystać z pomocy architektów lub projektantów, ewentualnie skorzystać z gotowych rozwiązań w formie wizualizacji lub projektów dostarczanych przez producentów sztukaterii.

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna (zewnętrzna) to dekoracyjne elementy stosowane na zewnątrz pomieszczeń nawiązujące do dawnych dekoracji stosowanych na elewacjach budynków. Różnica pomiędzy sztukaterią wewnętrzną i elewacyjną to większa gęstość zastosowanego do produkcji materiału, powlekanie specjalną masą podkładową oraz stosowanie farb elewacyjnych.

kolumny architektoniczne

Począwszy od lat dziewięćdziesiątych obserwujemy na rynku budowlanym coraz większe zapotrzebowanie na kolumny architektoniczne. W związku z tym uruchomiliśmy w naszej pracowni sztukaterii produkcję kolumn toskańskich, doryckich i jońskich.